RNCF2010DKE1R13
Mfr.Part #
RNCF2010DKE1R13
Description
RES 1.13 OHM 0.5% 1/4W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
1.13Ohm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
RECTANGULAR
Datasheets
RNCF2010DKE1R13
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.13Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C