RNCF2010DKE1M87
Mfr.Part #
RNCF2010DKE1M87
Description
RES 1.87M OHM 0.5% 1/4W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
1.87mOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Working Voltage :
150V
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C