RNCF2010DKE1M54
Mfr.Part #
RNCF2010DKE1M54
Description
RES 1.54M OHM 0.5% 1/4W 2010
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
1.54MOhm
Power Rating :
250mW
Datasheets
RNCF2010DKE1M54
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.54MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C