RNCF2010DKE1M47
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF2010DKE1M47
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 1.47M OHM 0.5% 1/4W 2010
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±0.5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, 7 INCH
Feature :
Automotive AEC-Q200
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Series :
RNCF
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
1.47MOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
250mW
Additional Feature :
PRECISION
Construction :
RECTANGULAR
Composition :
Thin Film
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Datasheets
RNCF2010DKE1M47
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.47MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C