RNCF2010DKE1K80
Mfr.Part #
RNCF2010DKE1K80
Description
RES 1.8K OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
1.8kOhm
Datasheets
RNCF2010DKE1K80
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.8kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C