RNCF2010DKE1K54
Mfr.Part #
RNCF2010DKE1K54
Description
RES 1.54K OHM 0.5% 1/3W 2010
TR, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
1.54kohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
FIXED RESISTOR
Datasheets
RNCF2010DKE1K54
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.54kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C