RNCF2010DKE1K33
Mfr.Part #
RNCF2010DKE1K33
Description
RES 1.33K OHM 0.5% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Series :
RNCF
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
1.33kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Construction :
RECTANGULAR
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
250mW
Mount :
Surface Mount
Datasheets
RNCF2010DKE1K33
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.33kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C