RNCF2010DKE17K8
Mfr.Part #
RNCF2010DKE17K8
Description
RES 17.8K OHM 0.5% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
17.8kOhm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%