RNCF2010DKE17K4
Mfr.Part #
RNCF2010DKE17K4
Description
RES 17.4K OHM 0.5% 1/3W 2010
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
17.4kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF2010DKE17K4
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 17.4kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C