RNCF2010DKE178K
Mfr.Part #
RNCF2010DKE178K
Description
RES 178K OHM 0.5% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
178kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
2010 (5025 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Datasheets
RNCF2010DKE178K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 178kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C