RNCF2010DKE174K
Mfr.Part #
RNCF2010DKE174K
Description
RES 174K OHM 0.5% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
174kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
12 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
AEC-Q200
Datasheets
RNCF2010DKE174K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 174kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C