RNCF2010DKE14K7
Mfr.Part #
RNCF2010DKE14K7
Description
RES 14.7K OHM 0.5% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
14.7kOhm
Tolerance :
±0.5%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
RNCF2010DKE14K7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 14.7kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C