RNCF2010DKE13R7
Mfr.Part #
RNCF2010DKE13R7
Description
RES 13.7 OHM 0.5% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
13.7Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RNCF2010DKE13R7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 13.7Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C