RNCF2010DKE13R3
Mfr.Part #
RNCF2010DKE13R3
Description
RES 13.3 OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
13.3Ohm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Datasheets
RNCF2010DKE13R3
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 13.3Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C