RNCF2010DKE13R0
Mfr.Part #
RNCF2010DKE13R0
Description
RES 13 OHM 0.5% 1/3W 2010
Resistance :
13Ohm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, 7 INCH
Power Rating :
250mW
Ratings :
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Composition :
Thin Film
Datasheets
RNCF2010DKE13R0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 13Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C