RNCF2010DKE13K0
Mfr.Part #
RNCF2010DKE13K0
Description
RES 13K OHM 0.5% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Additional Feature :
PRECISION
Power Rating :
250mW
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Feature :
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Packing Method :
TR, 7 INCH
Composition :
Thin Film
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
13kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Datasheets
RNCF2010DKE13K0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 13kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C