RNCF2010DKE137R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF2010DKE137R
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 137 OHM 0.5% 1/3W 2010
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Construction :
RECTANGULAR
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Additional Feature :
PRECISION
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.5%
Series :
RNCF
Resistance :
137Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C