RNCF2010DKE133K
Mfr.Part #
RNCF2010DKE133K
Description
RES 133K OHM 0.5% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
12 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
133kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RNCF2010DKE133K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 133kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C