RNCF2010DKE12R7
Mfr.Part #
RNCF2010DKE12R7
Description
RES 12.7 OHM 0.5% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
2010 (5025 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
12.7Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
Datasheets
RNCF2010DKE12R7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 12.7Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C