RNCF2010DKE121R
Mfr.Part #
RNCF2010DKE121R
Description
RES 121 OHM 0.5% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
333mW
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
AEC-Q200
Published :
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height :
711.2μm
Resistance :
121Ohm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Datasheets
RNCF2010DKE121R
Stackpole Electronics, Inc. RNCF2010DKE121R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 121Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C