RNCF2010DKE11K3
Mfr.Part #
RNCF2010DKE11K3
Description
RES 11.3K OHM 0.5% 1/3W 2010
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
11.3kOhm
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
12 Weeks
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF2010DKE11K3
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 11.3kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C