RNCF2010DKE100K
Mfr.Part #
RNCF2010DKE100K
Description
RES 100K OHM 0.5% 1/3W 2010
Packing Method :
TR, 7 INCH
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
100kOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Construction :
RECTANGULAR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW