RNCF2010BTY357R
Mfr.Part #
RNCF2010BTY357R
Description
RES 357 OHM 0.1% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
357Ohm
Composition :
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Datasheets
RNCF2010BTY357R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 357Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C