RNCF2010BTT3K01
Mfr.Part #
RNCF2010BTT3K01
Description
RES 3.01K OHM 0.1% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.1%
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power Rating :
250mW
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
3.01kOhm
Datasheets
RNCF2010BTT3K01
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.01kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C