RNCF2010BTE9K76
Mfr.Part #
RNCF2010BTE9K76
Description
RES 9.76K OHM 0.1% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
9.76kOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm