RNCF2010BTE9K10
Mfr.Part #
RNCF2010BTE9K10
Description
RES 9.1K OHM 0.1% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
12 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
9.1kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
ROHS3 Compliant
Datasheets
RNCF2010BTE9K10
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 9.1kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C