RNCF2010BTE95K3
Mfr.Part #
RNCF2010BTE95K3
Description
RES 95.3K OHM 0.1% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
95.3kOhm
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNCF2010BTE95K3
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 95.3kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C