RNCF2010BTE953K
Mfr.Part #
RNCF2010BTE953K
Description
RES 953K OHM 0.1% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
953kOhm
Power Rating :
250mW