RNCF2010BTE93K1
Mfr.Part #
RNCF2010BTE93K1
Description
RES 93.1K OHM 0.1% 1/3W 2010
PRECISION
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
93.1kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2010BTE93K1
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 93.1kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C