RNCF2010BTE91R0
Mfr.Part #
RNCF2010BTE91R0
Description
RES 91 OHM 0.1% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
91Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Pbfree Code :
yes
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNCF2010BTE91R0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 91Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C