RNCF2010BTE910R
Mfr.Part #
RNCF2010BTE910R
Description
RES 910 OHM 0.1% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
910Ohms
Max Operating Temperature :
155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thin Film
Datasheets
RNCF2010BTE910R
RNCF Series, Thin Film, 910Ohms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C