RNCF2010BTE90R9
Mfr.Part #
RNCF2010BTE90R9
Description
RES 90.9 OHM 0.1% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
90.9Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm