RNCF2010BTE8R06
Mfr.Part #
RNCF2010BTE8R06
Description
RES 8.06 OHM 0.1% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
8.06Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C