RNCF2010BTE8K06
Mfr.Part #
RNCF2010BTE8K06
Description
RES 8.06K OHM 0.1% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Resistance :
8.06kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W