RNCF2010BTE820K
Mfr.Part #
RNCF2010BTE820K
Description
RES 820K OHM 0.1% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
820kOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Surface Mount
Datasheets
RNCF2010BTE820K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 820kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C