RNCF2010BTE806R
Mfr.Part #
RNCF2010BTE806R
Description
RES 806 OHM 0.1% 1/3W 2010
Resistance :
806Ohm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2010BTE806R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 806Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C