RNCF2010BTE7R50
Mfr.Part #
RNCF2010BTE7R50
Description
RES 7.5 OHM 0.1% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Resistance :
7.5Ohm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
yes
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
2010 (5025 Metric)
Datasheets
RNCF2010BTE7R50
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 7.5Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C