RNCF2010BTE76R8
Mfr.Part #
RNCF2010BTE76R8
Description
RES 76.8 OHM 0.1% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
76.8Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C