RNCF2010BTE75R0
Mfr.Part #
RNCF2010BTE75R0
Description
RES 75 OHM 0.1% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
250mW
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
75Ohm
Tape and Reel (TR)
Series :
RNCF
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF2010BTE75R0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 75Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C