RNCF2010BTE73K2
Mfr.Part #
RNCF2010BTE73K2
Description
RES 73.2K OHM 0.1% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
73.2kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
FIXED RESISTOR
Composition :
Thin Film
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm