RNCF2010BTE732R
Mfr.Part #
RNCF2010BTE732R
Description
RES 732 OHM 0.1% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
732Ohm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W