RNCF2010BTE732K
Mfr.Part #
RNCF2010BTE732K
Description
RES 732K OHM 0.1% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Composition :
Thin Film
AEC-Q200
Series :
RNCF
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
732kOhm
Power Rating :
250mW
Datasheets
RNCF2010BTE732K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 732kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C