RNCF2010BTE715K
Mfr.Part #
RNCF2010BTE715K
Description
RES 715K OHM 0.1% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.1%
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Factory Lead Time :
12 Weeks
Resistance :
715kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
AEC-Q200
Datasheets
RNCF2010BTE715K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 715kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C