RNCF2010BTE6R98
Mfr.Part #
RNCF2010BTE6R98
Description
RES 6.98 OHM 0.1% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Automotive AEC-Q200
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
2
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
6.98Ohm
FIXED RESISTOR
Datasheets
RNCF2010BTE6R98
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 6.98Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C