RNCF2010BTE6R80
Mfr.Part #
RNCF2010BTE6R80
Description
RES 6.8 OHM 0.1% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RNCF
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
yes
ECCN Code :
EAR99
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
6.8Ohm
Datasheets
RNCF2010BTE6R80
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 6.8Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C