RNCF2010BTE6R65
Mfr.Part #
RNCF2010BTE6R65
Description
RES 6.65 OHM 0.1% 1/3W 2010
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
6.65Ohm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Number of Terminations :
2
Datasheets
RNCF2010BTE6R65
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 6.65Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C