RNCF2010BTE6R49
Mfr.Part #
RNCF2010BTE6R49
Description
RES 6.49 OHM 0.1% 1/3W 2010
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Construction :
RECTANGULAR
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
yes
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
6.49Ohm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Feature :
Automotive AEC-Q200
Datasheets
RNCF2010BTE6R49
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 6.49Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C