RNCF2010BTE6R20
Mfr.Part #
RNCF2010BTE6R20
Description
RES 6.2 OHM 0.1% 1/3W 2010
Resistance :
6.2Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C