RNCF2010BTE698K
Mfr.Part #
RNCF2010BTE698K
Description
RES 698K OHM 0.1% 1/3W 2010
Resistance :
698kOhm
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Datasheets
RNCF2010BTE698K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 698kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C