RNCF2010BTE680K
Mfr.Part #
RNCF2010BTE680K
Description
RES 680K OHM 0.1% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
680kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C